Boli zamrznuté veterné turbíny v Texase hlavným faktorom pri výpadkoch elektrickej energie?

Stroj, motor, motor

Obrázok prostredníctvom letáku / Wikimedia Commons

Nárokovať

Zmrazené veterné turbíny hrali hlavnú úlohu pri výpadkoch elektriny v Texase, pretože vo februári 2021 nezvyčajne kruté zimné búrky zasypali tento región snehom a ľadom.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Čo je pravda

Poruchy generátorov tepelnej energie, ktoré zahŕňajú zemný plyn, uhlie a jadrovú energiu, boli zodpovedné za väčšinu odstávok elektriny v Texase počas búrok z februára 2021.

Čo je falošné

Odstávky veterných turbín zďaleka nie sú hlavným vinníkom, tvorili iba zlomok straty elektriny a výroby energie.Pôvod

Texas trvalý rozsiahle výpadky prúdu v polovici februára 2021 po veľkej a zriedkavej zimnej búrke, ktorá mala za následok silné sneženie, ľad a extrémne nízke teploty v celom štáte. A infraštruktúra regiónu na výrobu energie nebola pripravená.

On 15. februára 2021 , 2 milióny domácností v Texase stratili energiu a ocitli sa bez tepla. Búrka uzavrela väčšinu štátu, námraza nad cestami a americký prezident Joe Biden vyhlásil federálnu pohotovosť v celom štáte. Po úpravniach vody trvalý výpadky elektriny dostali obyvatelia Forth Worth oficiálny príkaz na varenie ich vody, zatiaľ čo mesto Kyle povedal že to bolo blízko k vyčerpaniu vody.

Konzervatívci okamžite obviňovaný spoliehanie sa štátu na obnoviteľné zdroje energie, najmä na veternú energiu, pričom ako najväčší dôvod zlyhania veľkej časti energie uviedli zmrazené veterné turbíny. Komentátor Fox News Tucker Carlson zvalil vinu na veterné turbíny, hovoriac : „Veterné mlyny zamrzli, takže zlyhala elektrická sieť. Milióny Texasanov sa v pondelok ráno zobudili a museli si prevárať vodu, pretože bez elektriny sa to nedalo vyčistiť. “A„ Veterné mlyny zlyhali ako hlúpe módne doplnky, ktorými sú, a ľudia v Texase zomreli. “

Republik Texas Dan Crenshaw tweetoval, že porucha veterných turbín bola hlavným faktorom pri výpadkoch elektriny:

Crenshaw ako ďalší dôvod uviedol nízke dodávky zemného plynu a doplnené „Keby bola naša sieť viac závislá od zamrznutých veterných turbín, boli by výpadky oveľa horšie.“ Ďalej pokračoval: „To vzbudzuje vážne obavy o spoľahlivosť energetických sietí závislých od obnoviteľných zdrojov počas extrémneho počasia. Vyvoláva to tiež vážne obavy z tlaku na vyradenie zdrojov energie zo základného zaťaženia, ako je zemný plyn, ktoré sú spoľahlivejšie ako vietor a ktoré sú práve teraz rozhodujúce pre rozsvietenie svetiel v Texase. “ Breitbart’s nadpis „Polovica texaských veterných turbín zamrzla a poškodila elektrický výkon“, zatiaľ čo technicky presný , nezobrazil celý obrázok.

Polovica veterných turbín skutočne išla offline , ale strata energie z tohto zdroja bola iba zlomok v porovnaní so stratami zo zemného plynu, uhlia a jadrových zdrojov.

Vo vyhlásení pre Bloomberg , Dan Woodfin, senior riaditeľ rady pre elektrickú spoľahlivosť v Texase (ERCOT), ktorá prevádzkuje štátnu elektrickú sieť, uviedol, že zatiaľ čo ľad prinútil niektoré turbíny odstaviť, hneď ako brutálna studená vlna spôsobila rekordný dopyt po elektrine, bol to najmenej významný faktor výpadkov. Woodfin tiež povedal Bloomberg že hlavnými faktormi výpadku elektriny boli zmrazené prístroje na zemný plyn, uhlie a jadrové zariadenia, ako aj obmedzené dodávky zemného plynu.

Úradník tiež v spoločnosti ERCOT povedal 16. februára bolo odpojených 16 gigawattov obnoviteľnej energie, hlavne veternej. Naopak, 30 gigawattov bolo stratených z tepelných zdrojov vrátane plynu, uhlia a jadrovej energie. Do nasledujúceho dňa sa tento počet zmenil na 28 gigawattov energie z tepelných zdrojov a 18 gigawattov z obnoviteľných zdrojov.

Veterná energia je a významné zdroj energie pre štát, ale dodávka má v zimných mesiacoch tendenciu odlivu. Predstavuje iba 25% z celkovej výroby energie v danom ročnom období.

Zamrznuté turbíny boli pre štát stále problémom, pretože to tak bolo nepripravený na zimu ľad a sneh. Turbíny môžu byť „ zazimovaný , “Alebo boli pripravené na sneh, keďže veterné turbíny fungujú v podobných regiónoch Antarktída . Odborníci ukázal konštatuje, že veľa texaských generátorov energie, vrátane elektrární na zemný plyn a veterných turbín, neurobilo potrebné vylepšenia, aby boli pripravené na takéto podmienky.

'[...] zimovanie, ktoré sme robili, fungovalo, ale toto počasie bolo extrémnejšie ako [minulé búrky],' povedal Woodfin povedal . 'Strata generácie v pondelok ráno po polnoci bola skutočne tou časťou, ktorá urobila z tejto udalosti extrémnejšiu udalosť, ako sme plánovali.'

Vzhľadom na to, že veterné turbíny neboli hlavným vinníkom výpadkov, ale boli určite zlomkom problému, hodnotíme toto tvrdenie ako „väčšinou nepravdivé“.