Bola hra Twins-Red Sox odložená kvôli „potencionálnym nepokojom“ kvôli zabitiu Daunte Wrighta?

Hra Twins Red Sox

Obrázok prostredníctvom Davida Berdinga / Getty Images

Nárokovať

Hra Twins-Red Sox bola odložená kvôli možným výtržnostiam po tom, čo Daunte Wright zabil policajt v Brooklyn Center v Minnesote.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení Kontext

Minnesota Twins odložili zápas otváracích zápasov s Boston Red Sox na ihrisku Target Field v Minneapolise, ale tím ako dôvod odloženia neuviedol obavy z bezpečnosti alebo výtržníctva.

Pôvod

Minnesotania po druhýkrát za necelý rok protestovali proti zabitiu černocha políciou.Daunte Wright, 20 rokov, zastrelili policajti po zastavení dopravy 11. apríla 2021 v Brooklyn Center, mesto severozápadne od Minneapolisu.Wrightova smrť nastala takmer rok po smrti Georgea Floyda, černocha, ktorého väzenská smrť sa dotkla masívnych celonárodných protestov čiernych životov na jar a v lete roku 2020. A po Wrightovom zabití sa demonštranti opäť vydali na uliciach v Brooklyn Center.

Uprostred dopadu Wrightovej smrti a protestov verejnosti nad ním bejzbalový tím Minnesota Twins oznámil, že odloží plánovaný zápas proti Boston Red Sox, otvárači sérií stanovený na 12. apríla. Niektoré spravodajské kanály pokrývali tieto najnovšie správy hlásením, že hra bola zrušená z bezpečnostných dôvodov, najmä z dôvodu možnosti „nepokojov“.

Vyššie uvedený tweet od Jon Heymana, reportéra MLB Network, vyvolal odpor na sociálnych sieťach, pretože hoci dvojčatá vydali vyhlásenie, v ktorom oznamujú, že hra bola odložená, tím neuviedol, že by to bolo kvôli zákazu vychádzania alebo možnému nepokoju. Po stlačení na Twitteri Heyman reagoval vyhlásením, že tieto informácie dostal pred zverejnením tweetu, hoci neuviedol zdroj.

Associated Press tiež hlásené že hra bola zrušená z dôvodu „bezpečnostných obáv“.

Je pravda, že Twins odložili hru na Target Field kvôli Wrightovej smrti. Vyhlásenie dvojčiat ani správa z Major League Baseball (MLB) však nezmienili obavy o bezpečnosť ako dôvod zrušenia hry.

Dvojčatá uviedli, že hra bola odložená z „rešpektu k tragickým udalostiam, ku ktorým došlo včera v Brooklyn Center“, a zároveň vyjadrila súcit s rodinou Wrightovcov:

TO nové vydanie zverejnené na webovej stránke MLB uznalo, že zabitie Wrighta políciou vyvolalo „nepokoje“ v Brooklyn Centre a Twin Cities, neuviedol však, prečo bola hra odložená.

Derek Chauvin, bývalý policajný pracovník v Minneapolise, čelí obvineniu z vraždy pri smrti Floyda a v súčasnosti je v čase písania tohto článku súdený. ​​Tento kontext je citovaný aj v príspevku MLB.com.