Bola Betty Whiteová zabitá kvôli tomu, že mala na svojej šou tanečníka čierneho stepu Arthura Duncana?

Tvár, Osoba, Človek

Obrázok cez snímku obrazovky filmu / Wikimedia Commons

Nárokovať

V 50. rokoch bola Betty White kritizovaná za to, že mala vo svojej estrádnej talkšou „The Betty White Show“ tanečníka Blacka Arthura Duncana.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

Betty White, tiež známa ako „prvá dáma televízie“, mala veľa klobúkov ako komička, moderátorka talkshow, herečka a ďalšie. Ale jedno potešujúce príbeh o jej zásadovom postoji pri podpore kariéry čiernej kolegyne napriek opozícii zdôraznil ďalší aspekt jej života.

Na začiatku 50. rokov White čelila kritike za to, že v niekoľkých epizódach svojej varietnej talkshow „The Betty White Show“ predstavila Arthura Duncana, tanečníka a speváka skupiny Black.Podľa dokumentu PBS z roku 2018 „Betty White: Prvá dáma televízie“ (k dispozícii na Netflix ) Duncan pripísal Whiteovi svoj prvý veľký brejk. 'Uznávam Betty Whiteovú za to, že ma skutočne začala v šoubiznise,' uviedol.

V dokumente White popísal, že „na celom Juhu bol celý tento chaos, chystali sa predviesť predstavenie, keby sme sa Artura nezbavili, pretože bol čierny.“

Pridal Duncan: „Ľudia na juhu, niektorí z nich mi vadili, že som v šou, a chceli ma vyhodiť. A nikdy to nebola vôbec otázka. “

White povedala, že sa nemieni vzdať: „Evidentne cez Juh to bola v tom okamihu veľmi ťažká vec a ja som povedal:„ Je mi ľúto, ale on [...] žije s tým! ““ White povedal.

Podľa IMDb Duncan objavil sa v troch epizódach White’s show v roku 1954.

Vzhľadom na to, že White aj Duncan tento príbeh v dokumente potvrdili, hodnotíme toto tvrdenie ako „Pravda“.