Bol podozrivý strelec z balvanu sýrskym utečencom, ktorý prišiel do USA prostredníctvom azylového programu Obama-Era?

Text, vizitka, papier

Obrázok cez Twitter

Nárokovať

Ahmad Al Aliwi Alissa, muž podozrivý zo streľby a zabitia 10 ľudí v coloradskom supermarkete v marci 2021, prišiel do USA ako sýrsky utečenec prostredníctvom azylových programov za bývalého prezidenta Baracka Obamu.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Čo je pravda

Podozrivý strelec z Boulderu sa narodil v Sýrii v roku 1999 a s rodinou emigroval do Spojených štátov v roku 2002. Avšak ...

Čo je falošné?

Do USA sa nepresťahovali kvôli azylovej politike Obamovej éry, pretože prišli v roku 2002, mnoho rokov predtým, ako sa Obama stal prezidentom.Čo je neurčené

Nepoznáme všetky podrobnosti týkajúce sa emigrácie Alissinej rodiny do USA v roku 2002.

Pôvod

22. marca 2021 údajne 21-ročný muž zahájil paľbu v preplnenom supermarkete vBoulder, Colorado, pri ktorom zahynulo 10 ľudí. Chýry o Ahmadovi Al Aliwim Alissovi, podozrivom strelcovi, kolovali po internete na internete, vrátane jedného tvrdiac bol to sýrsky utečenec, ktorý pricestoval do Spojených štátov vďaka azylovej politike prijatej administratívou bývalého demokratického prezidenta USA Baracka Obamu.

Dozvedeli sme sa však, že to tak nebolo. Údajný strelec bol narodený v Sýrii a jeho rodinu emigroval z mesta Rakka v Sýrii do Spojených štátov v roku 2006 2002 podľa The Washington Post a CNN.

Obama bol zvolený za prezidenta v roku 2008 , a nemohol v roku 2002, počas vlády republikánskeho prezidenta, implementovať žiadnu azylovú politiku George W. Bush . Milióny utečencov začali vážne opúšťať Sýriu počas začiatku občianskej vojny v roku 2011 , asi desať rokov po emigrácii Alissinej rodiny.

Aj keď sa Alissa skutočne narodila v Sýrii, zatiaľ presne nevieme, za akých okolností Alissina rodina emigrovala v roku 2002. Vieme, že tak neurobili prostredníctvom azylovej politiky z obdobia Obamu. Toto tvrdenie teda hodnotíme ako „väčšinou nepravdivé“.