Bol cudzinec spozorovaný nalodením na UFO v Rumunsku?

Miniatúra faux videa s cudzincom kráčajúcim k UFO

Nárokovať

Video ukázalo mimozemšťana, ktorý v januári 2018 nastúpil na kozmickú loď v Rumunsku.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Video, ktoré údajne ukazovalo mimozemšťana nastupujúceho na kozmickú loď v poli neďaleko rumunského mesta Târgoviște a potom preletel UFO ponad les, získal v januári 2018 okolo miliónov sociálnych médií.

Najpopulárnejšia iterácia tohto videa bola pravdepodobne tá zverejnené do Târgoviște + Stránka na Facebooku, kde získala viac ako 15 miliónov zobrazení:Aj keď mnohí vyjadrili k záberom skepsu, niektorí boli presvedčený že toto video dokumentovalo skutočného mimozemšťana, ktorý sa zastavil v boxoch v Rumunsku.

Toto video v skutočnosti neukazuje mimozemskú bytosť.

Používatelia internetu sa napríklad nevedeli celkom zhodnúť na tom, kde k tomuto videu údajne došlo. Väčšina tvrdila, že video bolo natočené v Târgoviște, ale iní zdieľané toto video akoby ukazovalo incident mimo rumunského mesta Bacău približne 300 kilometrov na severovýchod, zatiaľ čo iní tvrdili, že na záberoch bolo vidieť inváziu mimozemšťanov v r. Aljaška . Toto je bežný internetový podvod. Pretože zábery nie sú zakorenené v skutočnosti, možno ich umiestnenie zmeniť, aby bolo atraktívnejšie pre publikum na rôznych miestach.

Toto video ale nebolo natočené v Rumunsku ani na Aljaške. Toto video bolo zverejnené na stránke YouTube „Alien Unleash“ 2. januára 2018 (deň pred videom Târgoviște +). Neobsahovali ho žiadne informácie o tom, kde k uvedenému incidentu údajne došlo. Opis videa bol skôr iba zoznamom relevantných kľúčových slov:

Alien, UFO, Real Aliens, 2018, NASA, Thirdphaseofmoon, Spacecraft, Flying Saucer, Humanoid, Area 51, Alien Videos, UFO Sightings, Secureteam10, Gray Alien, Mothership,

Stránka YouTube Alien Unleash je plná podobných videí. Za posledných pár mesiacov stránka YouTube zverejňovala videá, ktoré údajne ukazovali drakov, únosy mimozemšťanov, materské lode a UFO po celom svete:

V skutočnosti zverejnili podobné (zatiaľ oveľa menej presvedčivé) video v októbri 2017, na ktorom bolo vidieť ďalšieho malého šedého mimozemšťana nastupujúceho na palubu vesmírnej lode:

Toto video nebolo natočené v poli mimo rumunského mesta. Vzniklo na mimozemskej stránke YouTube s obľubou propagovať podobné hoaxové videá.

Aj keď bolo toto konkrétne video dosť dobré na to, aby presvedčilo niektorých divákov, že je skutočné, stále obsahovalo niekoľko chýb, ktoré ho odhalili ako podvod. Keď sa napríklad UFO dostane cez stromy, zdá sa, že kozmická loď letí medzi stromami a nie nad nimi:

https://www.snopes.com/uploads/2018/01/ALIEN_GOES_INSIDE_FLYING_SAUCER_CLEAR_UFO_FOOTAGE_2nd_January_2018.mp4