BLM ‘Thug’ sa na protest proti Trumpovi zastrelí a robí si selfie so zbraňou

Obrázok cez Imgur

Nárokovať

Člen hnutia Black Lives Matter si strelil do tváre, keď protestoval proti voľbe Donalda Trumpa selfie.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

11. novembra 2016 kliknite na stránku s návnadou Observatórium uverejnil článok, v ktorom informoval, že člen hnutia Black Lives Matter sa náhodne zastrelil pri selfie, ako drží zbraň na protest proti výsledkom amerických prezidentských volieb:

Fotografovanie selfie s nabitou pištoľou sa skončilo tragicky vo Washingtone, keď sa muž pri fotografovaní nešťastnou náhodou strelil do tváre. Keď pištoľ zhasla, bola vedľa neho jeho priateľka.Muž bol zjavne veľmi proti Donaldovi Trumpovi a veľa jeho selfie obsahovalo násilie a vulgárne výrazy namierené proti prezidentskému kandidátovi Donaldovi Trumpovi. Podľa jeho priateľky mala byť fotografia vtipom o zabití, ak by bol za prezidenta zvolený Donald Trump.

Ako povedala polícii, nešlo o jeho prvú selfie so zbraňou. K smrteľnej nehode došlo cez víkend, informovala polícia v okrese Skagit.

Podľa SITA sa, bohužiaľ, stala smrteľná nehoda v okrese Skagit so zbraňou a selfie Skagit Valley Herald , príspevok citovaný Observatórium . Správa však nezmieňuje nič o politike a stala sa 28. februára 2016, mesiace predtým, ako Trump vyhral voľby:

43-ročný muž z Betónu zomrel v nedeľu po tom, čo si nešťastnou náhodou strelil do tváre zbraň, ktorú považoval za nenaloženú.

Muž a jeho priateľka boli v rezidencii v bloku 46 000 na ulici Baker Loop Road, kde sa pri príležitosti incidentu fotografovali so zbraňou, informoval šéf hliadky kancelárie šerifa okresu Skagit Chad Clark.

Priateľka uviedla, že tento pár to urobil niekoľkokrát počas dňa, pričom muž zjavne odstránil guľky a potom niekoľkokrát nabil zbraň.

Po poslednom čase však zjavne v zbrani zostala guľka, uviedol Clark.

Obrázok použitý používateľom Observatórium nemá žiadnu súvislosť s vyššie opísaným incidentom. Obrázok muža, ktorý si pri selfie v zrkadle drží zbraň pri tvári, je online minimálne od roku 2012, roky predtým, ako sa Trump stal prezidentským kandidátom v roku 2015.

Zdá sa, že obrázok bol ako prvý vyplnený na povrch Reddit 21. decembra 2012. Nie je jasné, kto je na fotografii vyobrazený alebo aký bol jeho osud, ale obraz sa odvtedy stal súčasťou antológie „selfie zlyhá“, internetového fenoménu, ktorý si robí žarty z toho, že ľudia pri fotografovaní robia nerozumné veci. samy o sebe. V roku 2014 BuzzFeed zaradil obrázok do série 27 fotografií ľudí, ktorí robia veci, ako je napríklad zapaľovanie výparov z aerosólového rozprašovača v ohni alebo nalievanie čokoládového sirupu.

Ďalej nič nenasvedčuje tomu, že by zobrazený muž mal niečo spoločné s hnutím Black Lives Matter. Zdá sa, že zahrnutie názvu hnutia (a rasového tónu slova „násilník“ do nadpisu) bolo vykonané s cieľom vyvolať rasovú nevraživosť po sporných voľbách, v ktorých bol rasový animus často ústredným bodom kontroverzie.

Hnutie Black Lives Matter sa začalo rozvíjať až rok po prvom objavení fotografie na webe. Oslobodením Georga Zimmermana z roku 2013 za smrteľnú streľbu neozbrojeného tínedžera Trayvona Martina. Pozinkovaný bol v roku 2014 po tom, čo polícia vo Fergusone zastrelila Mika Browna, ďalšieho neozbrojeného tínedžera z Afriky. Vzhľad fotografie na internete predchádza hnutiu Black Lives Matter a tieto dve veci nemajú nič spoločné.