Ben a Jerryho „Nenávistní policajti“?

Nárokovať

Fotografia zobrazuje zakladateľov spoločnosti Ben & Jerry, ktorá drží znak s nápisom „Nenávidíme policajtov“.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

V októbri 2016 bol na sociálnych sieťach rozšírený obrázok, ktorý údajne ukazuje zakladateľov zmrzliny Ben & Jerry’s Ice Cream, Bena Cohena a Jerryho Greenfielda, na ktorých je nápis „We Hate Cops“:

ben a jerry nenávidia policajtov

Vyššie zobrazený obrázok je falošný. Reálne obrázok sa uskutočnilo 19. apríla 2016 a ukazuje Cohena a Greenfila, ktorí sú držiteľmi podpisu Bernieho Sandersa na proteste proti hlasovaniu a reformám volebnej kampane vo Washingtone D.C .:Vložiť z Getty Images Na sociálnych sieťach sa začal šíriť zdokumentovaný obrázok, ktorý ukazuje, že zakladatelia spoločnosti Ben & Jerry drží nápis „nenávidíme policajtov“ alebo okolo 7. októbra 2016, krátko potom, čo spoločnosť vydala a vyhlásenie na podporu hnutia Black Lives Matter:

Na čiernych životoch záleží.

Záleží na nich, pretože sú deťmi, bratmi, sestrami, matkami a otcami.

Záleží na nich, pretože nespravodlivosť, ktorej čelia, kradne nás všetkých - bielych aj farebných ľudí. Kradnú našu samotnú ľudskosť.

Systémový a inštitucionalizovaný rasizmus sú dnes určujúcimi otázkami občianskych práv a sociálnej spravodlivosti. Pochopili sme, že mlčať o násilí a ohrozeních na životoch a blahobyte černochov znamená byť spoluúčasťou na tomto násilí a týchto hrozbách.

[…]

Na všetkých životoch záleží. Ale na všetkých životoch nebude záležať, kým na čiernych nebude záležať.

Žiadame ľudí, aby boli otvorení porozumeniu týmto problémom a aby sa reflexívne nevracali k našej súčasnej viere. Zmena nastáva, keď sú ľudia ochotní počúvať a počuť boje svojho blížneho, odložiť predpojaté predstavy a skutočne sa snažiť porozumieť a rásť. Budeme na tom tvrdo pracovať a žiadame vás tiež.