Áno, na prehliadke Macy's Thanksgiving Day Parade v roku 1997 vybuchol obrovský balón Barney

Nárok: Počas pochodu na Deň vďakyvzdania Macy v roku 1997 praskol obrovský plavák Barneyho balóna.

Bola to scéna takmer priamo z filmu z roku 1984. Krotitelia duchov ' — alebo možno dokonca' Godzilla .'Obrovská nafukovacia figúrka fialovej detskej postavičky Barneyho sa vymkla spod kontroly jeho manipulantov, praskla a hrozilo, že sa zrúti na vrchol davu prizerajúcich sa ľudí. Scéna bola zverejnené na sociálne siete 24. novembra 2022, na údajne 25. výročie incidentu, ale stalo sa to naozaj?

Incident, ako je uvedený v tweete vyššie, sa stal. Uskutočnilo sa to v roku 1997 počas pochodu Macy's Thanksgiving Day Parade, ktorý sa každoročne koná v New Yorku. Balónové fiasko bolo kronikované The New York Times, ktorý uviedol, že vietor v ten deň dosiahol rýchlosť 43 míľ za hodinu, čo z neho robí herkulovskú úlohu riadiť obrovské sprievodné balóny, niektoré vysoké až 60 poschodí.

Barney nebol jediným balónom, ktorý spadol, podľa Times, ktoré informovali: 'Barney utrpel rozsiahle škody a museli ho odstrániť na 51. ulici. Ružový panter podľahol na 42. ulici. Quik Bunny a Cat in the Hat odkulhali preč na ulici 36.'V skutočnosti bola prehliadka Macy's v roku 1997 taká pozoruhodná vďaka silnému vetru a balónovým katastrofám, vlastný oddiel na webovej stránke fandomu Macy's parade venovanej nehodám v tomto roku s nafúknutými plavákmi.

Nikto nebol zranený, keď sa balón Barney zrútil, ale bohužiaľ to tak nebolo v prípade celej prehliadky. Okoloidúci zostal v a s po tom, čo balón Mačka v klobúku zasiahol stĺp lampy, čo spôsobilo, že na ňu padali trosky.

Zdroje:

'Právnik: Žena zranená na Macy's Parade z kómy.' AP NEWS , 23. decembra 1997, https://apnews.com/article/2c83ab5d6512421989f1999f5647b2c0. 

Martin, Douglas. 'Macy's Parade of Balloons dostane jednu vec, ktorú nepotrebuje: vietor.' The New York Times 28. novembra 1997. NYTimes.com , https://www.nytimes.com/1997/11/28/nyregion/macy-s-parade-of-balloons-gets-one-thing-it-doesn-t-need-wind.html.