Áno, Arnold Schwarzenegger „ukončil“ trolla na obranu špeciálnych olympiád

Nárok: Arnold Schwarzenegger slovne zaútočil na facebookového trolla na obranu špeciálnych olympiád a čiastočne povedal, že „nikto si na vás ani nespomenie“.

Arnold Schwarzenegger si urobil meno tým, že zničil svojich nepriateľov na veľkej obrazovke v ikonických úlohách ako „Terminátor“ a „Predátor“. V decembri 2022 používatelia sociálnych médií zdieľali snímku obrazovky „Policajta zo škôlky“, ktorý verbálne ničil facebookového trolla, ktorý ponižoval špeciálne olympijské hry.23. marca 2017 Schwarzenegger uverejnil video na Facebook oslavujúci športovcov na tohtoročných špeciálnych olympijských hrách, ktoré sa konali v Rakúsku, spolu s textom: 'Títo chlapci ma inšpirujú!' Schwarzenegger v sprievode športovcov vo videu hovorí: 'Pozrite sa na toto, víťazi. Sú najlepší!'Troll reagoval na video vyjadrením názoru, že špeciálne olympiády „nemajú zmysel“, pretože „Olympiáda je pre najlepších športovcov na celom svete, aby medzi sebou súťažili, aby určili, kto je najlepší“, pričom zjavne nedokázal rozlišovať medzi dve odlišné súťaže vytvorené pre úplne odlišné skupiny športovcov. Troll potom vypustil urážlivý výraz pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Nepodarilo sa nám nájsť pôvodný príspevok a v čase písania tohto článku nie je jasné, či výmenu, ktorá je teraz viac ako päť rokov, vymazal ponížený troll. Ale diskurz bol zachytený viacerými ľuďmi a spravodajské miesta na snímkach obrazovky, ktoré sa zdieľajú od:Schwarzeneggerov príspevok v plnom znení uvádzal:

Akokoľvek je tento komentár hlúpy a zlý, nevymažem ho ani vám ho (zatiaľ) nezakážem, pretože je to poučný moment. Máte pred sebou dve možné cesty. Práve teraz vám garantujem, že títo športovci majú viac odvahy, súcitu, rozumu, zručností – vlastne viac všetkých pozitívnych ľudských vlastností ako vy. Vydajte sa teda na ich cestu – mohli by ste sa od nich poučiť a skúsiť sa vyzvať, vrátiť, pridať niečo zo sveta. Alebo môžete zostať na svojej ceste a zostať smutným, žalostným a žiarlivým internetovým trollom, ktorý nič nepridáva svetu, ale zosmiešňuje každého, kto to robí z malomyseľnej žiarlivosti. Viem, čo naozaj chcete, je pozornosť, takže mi dovoľte jasne povedať: ak sa rozhodnete pokračovať týmto smerom, nikto si na vás nikdy nespomenie.

Chceli by sme poznamenať, že Schwarzenegger má rodinné spojenie so špeciálnymi olympiádami. Jeho bývalá svokra Eunice Kennedy Shriver bola zakladateľ hier. Prvý turnaj špeciálnych olympiád sa konal v júli 1968 v Chicagu.

Zdroje:

Hinog, Mark. 'Arnold Schwarzenegger rázne zareagoval na komentár, ktorý bagatelizoval špeciálne olympijské hry.' sbnation.com , 25. marca. 2017, https://www.sbnation.com/lookit/2017/3/25/15059396/2017-special-olympics-arnold-schwarzenegger-response-facebook-comment.

'Príbeh Eunice Kennedy Shriverovej.' SpecialOlympics.Org , 31. júla 2018, https://www.specialolympics.org/eunice-kennedy-shriver/bio.