Aktivisti, maloobchodníci sa vysmievajú navrhovanému programu „Harvest Box“ v Bielom dome

Zákazníci vyberajúci paradajky v supermarkete

Obrázok cez Andrey Burkov / Shutterstock

Vo februári 2018 predložila Trumpova administratíva návrh na nahradenie pridelenia peňazí z federálneho programu potravinovej pomoci rozptýlením „zberových boxov“ obsahujúcich určité potravinové položky.

Rýchlo sa dostalo pod paľbu maloobchodníkov aj obhajcov komunít s nízkym príjmom. Deborah Weinstein, výkonná riaditeľka Koalície pre ľudské potreby, nám povedala:To, čo robí, je zaobchádzanie s rodinami s nízkym príjmom a problémami s nedostatkom rešpektu. To spôsobí ďalšie zaťaženie ľudí, ktoré budú musieť preukázať, aby stáli v rade a zbierali škatuľu s jedlom. Posúva nás o desaťročia, ak nie stovky rokov späť, pokiaľ ide o spôsob, ako pomôcť ľuďom skutočne sa postaviť na nohy.

Tento program by ovplyvnil domácnosti, ktoré dostávajú 90 dolárov a viac mesačne v rámci Programu doplnkovej výživy (SNAP), hovorovo nazývaného „potravinové lístky“. Asi dve tretiny ľudí, ktorí v súčasnosti využívajú SNAP, sú starší občania, maloletí alebo osoby so zdravotným postihnutím. Viac ako 80 percent domácností SNAP zodpovedá kritériám príjmu, ktoré majú byť zahrnuté v novej iniciatíve, ktorá je súčasťou navrhovaného federálneho systému rozpočet vydané federálnym úradom a správou a rozpočtom 12. februára 2018.

Tento plán by vo fiškálnom roku 2019 znížil z programu SNAP 17 miliárd dolárov a do roku 2029 viac ako 213 miliárd dolárov. Prezident ďalšej aktivistickej skupiny Jack Neill z Výskumné a akčné centrum pre potraviny , povedal v a vyhlásenie by „vypitvali“ program:

Myšlienkové škrty v hodnote stoviek miliárd dolárov a nedomyslené programové narušenia, ak budú prijaté, budú znamenať oveľa väčší hlad a chudobu, zhoršené zdravie, zníženú schopnosť detí dobre sa rozvíjať v škole a nižšia produktivita pre Ameriku .

Podľa tohto návrhu by postihnuté domácnosti dostali namiesto percenta z ich súčasných výhod to, čo Trumpova administratíva nazvala „škatuľkami na zber potravín“. Krabice by obsahovali položky ako „stabilné mlieko, obilniny pripravené na priamu konzumáciu, cestoviny, arašidové maslo, fazuľa a konzervované ovocie, zelenina a mäso, hydina alebo ryby“:

Tento nákladovo efektívny prístup prinesie daňovým poplatníkom významné úspory bez toho, aby účastníci stratili potravinové výhody. Zlepší sa tiež výživová hodnota poskytovanej výhody a zníži sa možnosť podvodu s EBT. Štáty budú mať značnú flexibilitu pri navrhovaní systému dodávania potravinových boxov prostredníctvom existujúcej infraštruktúry, partnerstiev alebo komerčných / maloobchodných doručovacích služieb.

Konzervatívci často tvrdili, že príjemcovia SNAPu sa pravidelne dopúšťajúpodvodalebo neoprávnene využiť ich výhody na nákup „extravagantných“ predmetov, ako je steak a morský rak. Ale v decembri 2016 Fox News stiahnutý správa propagujúca tvrdenie, že podvodné využitie výhod SNAP bolo na „historickom maxime“.

Myšlienka, že zaregistrovaní členovia SNAP využívajú svoje výhody mimostranným spôsobom, bola ďalej vyvrátená v marci 2007 správa Ministerstvo poľnohospodárstva USA:

Myšlienka obmedzenia používania výhod potravinových pečiatok môže byť na prvý pohľad príťažlivá. Po dôkladnejšom preskúmaní sa však objavia vážne obavy týkajúce sa uskutočniteľnosti a odôvodnenia navrhovaného obmedzenia.

  • Neexistujú jasné normy, ktoré by definovali potraviny ako dobré alebo zlé, zdravé alebo nezdravé
  • Potravinové obmedzenia by predstavovali veľké výzvy pri implementácii a zvýšili by zložitosť programu a náklady
  • Obmedzenia nemusia meniť povahu nákupu potravín účastníkmi
  • Neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali, že výhody potravinových pečiatok priamo prispievajú k zlému výberu potravín a negatívnym výsledkom stravovania, ako je napríklad obezita.

Správa tiež uviedla:

Príjemcovia stravných lístkov si s väčšou pravdepodobnosťou než spotrebitelia s vyššími príjmami nevyberú potraviny s nízkou výživovou hodnotou. Nie je teda jasný základ na vyčlenenie príjemcov potravinových známok s nízkym príjmom a na obmedzenie ich výberu potravín.

Weinstein, ktorého skupina je zastrešujúcou organizáciou pre niekoľko ďalších skupín obhajujúcich politiky prospešné pre komunity s nízkym príjmom, nám povedal, že kritici SNAP tiež falošne tvrdia, že zaregistrovaní účastníci programu nepracujú. Povedala však, že v skutočnosti by možnosť ísť na konkrétne miesta, aby si získali svoje „zberné boxy“, predstavovala prekážky pre starších alebo postihnutých používateľov SNAP, ako aj pre pracujúce rodiny s nízkym príjmom. Povedala nám:

Je to takmer táto veľmi zastaraná predstava: „Dáme ľuďom krabicu jedla a vyberieme ich“, čo je súčasť stereotypu - že ľudia nevedia, ako spravovať svoje veľmi obmedzené zdroje. pre jedlo.

Na rozdiel od stereotypov tvrdí USDA svoje webovú stránku že 43 percent príjemcov SNAP „žije v domácnosti so zárobkami“.

Napríklad nie je jasné, koľko zaregistrovaných členov SNAP je súčasných alebo vyslúžilých príslušníkov americkej vojenskej služby, ale až v roku 2015 hlásené Transakcie v hodnote 80 miliónov dolárov - čo zodpovedá zhruba 751 000 nákupom - sa uskutočnili u vojenských komisárov prostredníctvom výhod SNAP. Weinstein tiež uviedol, že návrh „zberovej nádoby“ Bieleho domu by podnikom spôsobil problémy:

Ak majú byť takí konzervatívni, malo by to byť to posledné, čo chcú robiť. Máme existujúci systém dodávania potravín a volá sa supermarkety a obchody s potravinami. Mali by sme dať ľuďom debetné karty, aby si mohli kúpiť jedlo, ktoré potrebujeme.

Maloobchodná skupina Food Marketing Institute, ktorá sa zasadzuje za potravinársky priemysel, popísané návrh Trumpovej administratívy ako príliš komplikovaný:

Možno by tento návrh zachránil peniaze na jednom účte, ale na základe našich desaťročných skúseností s programom by zvýšil náklady v iných oblastiach, čo by negovalo akékoľvek úspory. Keďže súkromní partneri s vládou, ktorá zaisťuje efektívne uplatnenie výhod SNAP, maloobchodníci očakávajú od administratívy zníženie byrokracie a regulácií, nie ich zvýšenie pomocou návrhov, ako je tento.