23 štátov sa dohodlo na implementácii zákona o kontrole zbraní zákazu streliva s dutým bodom

Nárokovať

Dvadsaťtri štátov súhlasilo s prijatím úplného zákazu všetkých foriem dutého streliva.PríkladVidel som z bostonskej tribúny online, že zjavne platí zákaz štátnej munície pre 23 štátov účinný od januára 2017. Môžete potvrdiť, že je to pravda, alebo len niektorí ľudia, ktorí sa to snažia v týchto štátoch zaviesť?Zhromaždené prostredníctvom e-mailu, október 2016

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Dňa 6. Októbra 2016 saBostonská tribúnazverejnená webová stránka článok oznamujúce, že 23 amerických štátov súhlasilo so zákazom predaja a používania streliva s dutým bodom s účinnosťou od 5. januára 2017:

23 štátov sa dohodlo na prijatí kontroverzného zákona, ktorý stanoví zákaz budúceho predaja a držania streliva s dutým bodom. Zákaz populárnej munície je účinný okamžite, zahŕňa však 90-dňovú ochrannú lehotu pred presadzovaním zákona zo strany štátnych orgánov. Oficiálny dátum dodržiavania zákazu streliva s dutým bodom je 5. januára 2017.

Aj keď zákaz streliva spôsobil silné rozdiely medzi občanmi 23 zúčastnených štátov (Kalifornia, Washington, Oregon, Utah, Arizona, Kansas, Severná Dakota, Missouri, Illinois, Wisconsin, New York, Alabama, Maine, Ohio, Pensylvánia, Michigan, Iowa, Nebraska, Západná Virgínia, Oklahoma, Nové Mexiko, Rhode Island, Južná Karolína), hovorí sa, že je široko podporovaný predstaviteľmi štátu. Mnoho politikov aj občanov vyjadrilo svoj nesúhlas so zákazom a má pocit, že odmietnutie prístupu verejnosti k dutému strelivu je jasným porušením ich práv na druhú zmenu a doplnenie, avšak mnohí sa domnievajú, že zákaz je pozitívnym krokom k veľmi potrebným opatreniam na kontrolu zbraní ... Podľa návrhu zákona sa zákaz rozšíri na strelivo s dutým bodom všetkého kalibru vrátane najpopulárnejších kalibrov streliva 9 mm Luger, 0,223 Remington a 0,45 ACP. Ďalším orgánom činným v trestnom konaní v príslušných štátoch bude taktiež zakázané používať strelivo s dutým bodom v ich policajných zbraniach, bude im však poskytnutý predĺžený dátum súladu 2. júla 2017.Tento článok sa odvolával na zákonodarcu z štátu Maine, ktorý sa volá Jared Holbrook, a to tak nie je existujú . Rovnako tak neplatia ani skutočné noviny zvané Boston Tribune - toto meno si prisvojila falošná spravodajská stránka, ktorú si (podľa návrhu) mnoho online čitateľov zamieňa ako legitímne spravodajské miesto na rovnakej úrovni ako skutočné Boston Globe alebo Boston Herald noviny.

Zatiaľ čo Boston Tribune (akoBaltimorský vestník) znie ako online rameno veľkých mestských novín, v skutočnosti je to spravodajská stanica pre dodávateľa hoaxovSúvisiace mediálne pokrytie, dlho zavedený web s falošnými správami, ktorý zvyčajne šíri výmysly o zákonoch alebo zákonoch, ktoré by ovplyvňovali konkrétnu podskupinu obyvateľstva. Mnoho falošných alebo „satirových“ správstránkyzahŕňajú vylúčenia zodpovednosti informujúce čitateľov, že ich obsah je vykonštruovaný, ale Associated Media Coverage (a Boston Tribune) nie.

Podvod s 23-mi štátmi o zákaze streliva, ktorý mal robiť vlny medzi nadšencami práv na zbrane, bol v súlade s predchádzajúcim Súvisiace mediálne pokrytie nepravdy vrátane tvrdení o blížiacom sa motocykli zákaz vychádzania v marci 2016 motocykel zákaz rýchlosti v auguste 2016 FDAe-džúszákaz v polovici roku 2016, kodifikovaný „ maximálne dva domáce zvieratá „Vyhláška vo viacerých jurisdikciách (spôsobujúca, že mnoho domácností verí, že by boli nútené opustiť milované domáce zvieratá), zákaz otvorené nosenie , a odstránenie Wisconsin’s programy potravinovej pomoci.

Associated Media Coverage rozšírila ich pôsobnosť na temnejšie, ale nevtieravé falošné správy, vrátane tvrdení a transrodová kúpeľňa streľba spojená s kontroverziou mala za následok smrť niekoho (objavuje sa počas celonárodných debát o tejto otázke), Casey Anthony plánované na otvorenie domácej opatrovateľskej služby, bolo vo Walmarte nájdené mŕtve dieťa DVD prehrávač aJodi áriebolo udelené predčasné prepustenie z väzenia.