11 štátov zakazuje používanie elektronických cigariet vo vozidlách?

Obrázok cez Vaping360

Nárokovať

Jedenásť štátov zakázalo používanie elektronických cigariet vo vnútri automobilov.Príklad11 štátov zakazuje používanie elektronických ciggeretov vo vašom automobile. Zaujíma vás, či je toto umelecké dielo skutočné, pretože aspoň jeden štát je zástancom vape.Zhromaždené prostredníctvom e-mailu, august 2016

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

28. augusta 2016 webová stránka Súvisiace mediálne pokrytie hlásené že jedenásť štátov USA zakázalo používanie elektronických cigariet vo vnútri automobilov:

Jedenásť štátov pracujúcich v spolupráci s americkým ministerstvom dopravy (DOT) sa dohodlo na zavedení vyhlášky zakazujúcej používanie elektronických cigariet vo vozidlách - to znamená, že ak ste obyvateľom niektorého z dotknutých štátov, bude vám zakázané používať elektronickú cigaretu. vo vnútri vozidla.Americké ministerstvo dopravy, ktoré síce vyvinulo tlak na štátnych úradníkov, aby vykonávali nariadenie v ich príslušných štátoch, dúfajú, že si zástupcovia v celej krajine všimnú a súhlasia s implementáciou a presadzovaním podobného zákazu začiatkom roku 2017.

Podľa Coltona Huskera, zástupcu pre dopravu z amerického ministerstva dopravy, sa tento predpis zrodil z nevyhnutnosti zaistiť bezpečnosť vodičov. Podľa štatistík zverejnených na webovej stránke DOT sa v celej krajine počas roku 2015 vyskytlo približne 5 834 smrteľných nehôd s motorovými vozidlami. To je takmer 30% nárast oproti 4 523 úmrtiam zaznamenaným v roku 2014. Štatistiky nájdené na webovej stránke DOT naznačujú, že približne 57 % všetkých smrteľných nehôd v automobiloch v rokoch 2014 a 2015 bolo údajne spôsobených roztržitými vodičmi. Podľa Huskera sú vodiči čoraz viac rozptyľovaní používaním elektronických cigariet, pretože zariadenia sú čoraz populárnejšie.

Zástupcovia 11 štátov, ktoré sa dohodli na implementácii tohto nariadenia (Kalifornia, Severná Karolína, Illinois, Texas, Ohio, Florida, Michigan, Pensylvánia, Gruzínsko a New York), uviedli, že ich štáty začnú s implementáciou tohto nariadenia čo najskôr. Začiatkom novembra 2016 a očakávame, že všetci obyvatelia a motoristi budú v súlade s požiadavkami ihneď po implementácii. Všetky zúčastnené štáty sa dohodli na implementácii nariadenia do 3. januára 2017.

Do článku bol zahrnutý zoznam údajných sankcií za nedodržiavanie nových zákonov vrátane pokút a pozastavenia vodičských oprávnení:

Prvý priestupok: 100 dolárov v poriadku
Druhý priestupok: pokuta 250 dolárov
Tretí priestupok: pokuta 500 dolárov
Štvrtý priestupok: pokuta 825 dolárov, pozastavenie vodičského preukazu na 60 dní

Je pozoruhodné, že žiadna iná spravodajská stanica neinformovala o viacštátnom zákone, ktorý sa údajne týka vodičov v celej krajine napriek rozšírenej popularite elektronických cigariet. Je to preto, že správa bola nepravdivá: Súvisiace mediálne pokrytie je web s falošnými správami, ktorý zvyčajne šíri výmysly týkajúce sa neexistujúcich zákonov a zákonov, ktoré by ovplyvňovali konkrétnu podskupinu obyvateľstva. Predchádzajúce nepravdy z tohto webu zahŕňajú príbehy o hroziacom motocykli zákaz vychádzania v marci 2016 motocykel zákaz rýchlosti v auguste 2016 hroziaci FDAe-džúszakrátko nato zákaz a niekoľko jurisdikcií kodifikovalo tvrdenie „ maximálne dva domáce zvieratá „Vyhláška (čo znamená, že veľa domácností by bolo nútených znovu umiestniť milované domáce zvieratá).

Súvisiace mediálne pokrytie rozšírila svoju pôsobnosť na tmavšie výmysly spolu s tvrdeniami, ako sú zákazy elektronických cigariet vo vozidlách, s vyhlásením alarmujúcich, ale nepravdivých príbehov o transrodová kúpeľňa kontroverzné streľby (zatiaľ čo o všeobecnej otázke sa diskutovalo na celoštátnej úrovni), Casey Anthony otvorenie domácej opatrovateľskej služby a mŕtvy novorodenec umiestnený vo Walmarte DVD prehrávač . Zatiaľ čo veľa falošných správstránkyvylúčenie zodpovednosti, ktoré informuje čitateľov, že ich obsah je sfalšovaný, Súvisiace mediálne pokrytie nie.